Aktualności
Czwartek, 19-07-2018

Dodatkowa rekrutacja na realizację wyjazdów dydaktycznych i szkoleniowych dla pracowników PP w ramach programu Erasmus+

Dział Edukacji Ustawicznej i Międzynarodowej PP informuje, że nabór wniosków będzie trwać do wyczerpania środków. Wyjazdy muszą zostać zrealizowane do 31-go grudnia 2018 r. W ramach rekrutacji należy złożyć następujące dokumenty:
  • formularz zgłoszeniowy z 2017 roku
  • Mobility Agreement z 2017 roku, podpisany przez wszystkie strony
  • oświadczenie dot. zastosowania stawek z 2017 roku (oświadczenie - dodatkowa rekrutacja)
Dokumenty obowiązujące w dodatkowej rekrutacji szczegóły


Wtorek, 12-06-2018

Godziny wolny od zajęć dydaktycznych

Informujemy, że zgodnie z pismem Pana Dziekana WFT prof. dr. hab. Ryszarda Czajki, 15 czerwca, br. (piątek) godziny od 1145 do 1610 są wolne od zajęć dydaktycznych.
szczegóły
O godz. 12:00 na boisku Centrum Sportu PP (Piotrowo 3) odbędzie się mecz piłkarski pomiedzy studentami a kadrą WFT, następnie na tyłach Biblioteki Technicznej od godziny 14:00 Wydziałowy Piknik, na który w imieniu Samorządu i Władz Dziekańskich serdecznie zapraszam studentów, doktorantów i pracowników WFT.


Poniedziałek, 28-05-2018

Prezentacja Wydziału Fizyki Technicznej
Środa, 16-05-2018

Dzień wolny od zajęć dydaktycznych

Informujemy, że zgodnie z pismem Pana Prorektora ds. kształcenia dr hab. Jacka Goc, prof. nadzw., 01 czerwca, br. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. szczegóły


Wtorek, 15-05-2018

Dzień Sportu oraz Festiwal Muzyczny Juwenalia Poznań 2018

Informujemy, że zgodnie z pismem Pana Prorektora ds. kształcenia dr hab. Jacka Goc, prof. nadzw., 24 maja, br. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. szczegóły


Czwartek, 10-05-2018

Zaproszenie

W imieniu pana prof. dr. hab. Ryszarda Czajki, uprzejmie zapraszamy na seminarium, organizowane przez Wydział Fizyki Technicznej i Polskie Towarzystwo Fizyczne - Oddział Poznański, które odbędzie się w dniu 17-ego maja, br. (czwartek) o godz. 1145 w sali D przy ul. Piotrowo 3. Referat pt.: Silicen - krzemowy kuzyn grafenu wygłosi dr hab. Mariusz Krawiec prof. UMCS z Instytutu Fizyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.


Piątek, 13-04-2018

Zaproszenie

W imieniu pana prof. dr. hab. Ryszarda Czajki, uprzejmie zapraszamy na seminarium, organizowane przez Wydział Fizyki Technicznej, które odbędzie się w dniu 19-ego kwietnia, br. (czwartek) o godz. 1145 w sali D przy ul. Piotrowo 3. Referaty pt.: Wyznaczenie parametrów dynamicznych, energetycznych i kinetycznych wiązań specyficznych syndekanów i integryn z komponentami macierzy zewnątrzkomórkowej wygłosi mgr inż. Katarzyna Herman z Instytutu Fizyki WFT oraz Właściwości fizyczne n-alkilowych i imidowych pochodnych kwasu peryleno-3,4,9,10–tetrakarboksylowego osadzanych na podłożach stałych wygłosi mgr inż. Dominika Uryzaj z Instytutu Badań Materiałowych i Inżynierii Kwantowej WFT.


Kolejna edycja "Konkursu na wyróżniającą się pracę dyplomową w obszarze techniki oraz organizacji produkcji i usług"

Informujemy, że Federacja Stowarzyszeń Naukowo - Technicznych NOT oddział w Poznaniu organizuje Konkurs na wyróżniającą się pracę dyplomową studiów stacjonarnych i niestacjonarnych I lub II stopnia w obszarze techniki oraz organizacji produkcji i usług za rok akademickim 2016/2017 absolwentów uczelni poznańskich: Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu Przyrodniczego, Uniwersytetu Ekonomicznego i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz innych uczelni wyższych. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 20-go kwietnia, br. Wniosek i regulamin konkursu na stronie www.not.poznan.pl


Czwartek, 05-04-2018

Zaproszenie

W imieniu pana prof. dr. hab. Ryszarda Czajki, uprzejmie zapraszamy na seminarium, organizowane przez Wydział Fizyki Technicznej i Polskie Towarzystwo Fizyczne - Oddział Poznański, które odbędzie się w dniu 12-ego kwietnia, br. (czwartek) o godz. 1145 w sali D przy ul. Piotrowo 3. Referat pt.: Wpływ kinetyki procesu chłodzenia podczas odwracalnego przejścia fazowego żel-zol na własności fizyczne organicznych żeli jonowych opartych na żelatorach małocząsteczkowych wygłosi dr inż. Michał Bielejewski z Instytutu Fizyki Molekularnej PAN w Poznaniu.


Konkurs EDPR University Challenge semestr 2

Informujemy, że ruszyła rejestracja do konkursu EDPR University Challenge semestr 2, w którym Politechnika Poznańska zajęła dwukrotnie 2 miejsce. Konkurs związany jest z tematyką odnawialnych źródeł energii. Projekt można przygotować stosując podejście biznesowe lub techniczne. szczegóły


Środa, 28-03-2018

Zaproszenie

W imieniu pana prof. dr. hab. Ryszarda Czajki, uprzejmie zapraszamy na seminarium, organizowane przez Wydział Fizyki Technicznej i Polskie Towarzystwo Fizyczne - Oddział Poznański, które odbędzie się w dniu 5-ego kwietnia, br. (czwartek) o godz. 1145 w sali D przy ul. Piotrowo 3. Referat pt.: Laser spectroscopic characterization of the nuclear-clock isomer 229mTh wygłosi dr inż. Przemysław Głowacki z Instytutu Badań Materiałowych i Inżynierii Kwantowej WFT.